[sākums]

Skolas soma

 

2019. / 2020. mācību gads

 

Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja apmeklējums

2019. gada 19. novembrī Līvbērzes pamatskolas 6. klases skolēni devās braucienā uz Rīgu apmeklēt Latvijas Nacionālu Mākslas muzeju, kur tika piedāvāta arī radoša darbnīca. Muzejā bija iespēja apskatīt un iepazīties ar dažādiem mākslas darbiem, gleznām un dažām skulptūrām. Pati muzeja ēka ir ļoti iespaidīga, liela. Skolēniem bija iespēja to apstaigāt gida pavadībā no pagrabstāva līdz bēniņiem. Pēc muzeja apskates tika piedāvātā radoša darbnīca vienā no muzeja zālē, kur bija izvietoti jauno mākslinieku darbi.

Radošas darbnīcas laikā skolēni varēja izvēlēties vienu mākslinieka darbu, kuru pārzīmēt ar krītiņiem uz A3 lapas.

Kopumā brauciens bija izdevies. Skolēni ir guvuši labu emocionālu iespaidu un arī daudz uzzināja par mākslu Latvijā un pasaulē.

 

 

 

Mācību ekskursija 5. klasei "Rīgas Motormuzejs" 

    2019. gada 11. decembrī 5. klase devās mācību ekskursijā uz Rīgas Motormuzeju. Kā jau lielākajā daļā muzeju, arī šeit tiek dota iespēja uzzināt ko jaunu un piedalīties radošajā nodarbībā jeb darbnīcā. Šoreiz skolēni ieguva zināšanas par kaučuku, kā to iegūst un izmanto, kā arī paši varēja pagatavot atlecošās bumbiņas. Tālāk jau sekoja ekskursija pa muzeju gida pavadībā. Automobiļu arsenāls tik tiešām ir plašs un acis piesaistošs, bet būtiski tas, ka varēja uzzināt, kā vispār radies mūsdienu auto modelis. Skolēnus gan vairāk piesaistīja turpat esošās dažādās spēles, aktivitātes, kuras attīsta gan domāšanu, gan prasa zināšanas.

 

 

 

    3. un 4. klase apmeklēja Rīgas Motormuzeju

    2019. gada 6. novembrī 3. un 4. klase devās uz Rīgas Motormuzeju. Tur skolēni iepazinās ar seno auto pasauli caur dažādām modernām tehnoloģijām un interaktīvu ekspozīciju, piedalījās tehniski radošajās darbnīcās: “Vēja enerģija”.

    Skolēni ar interesi praktiski darbojās tehniskajās nodarbībās, eksperimentēšanā.

Ar īstu azartu un interesi bērni iesaistās darbnīcā “Vēja enerģija”, kur bērni izgatavo paši savus vēja ģeneratora spārnus un piedalās komandu sacensībās.

    Pēc nodarbībām skolēni devās izzinošā ekskursijā, kur varēja apskatīt vairāk kā 100 unikālus spēkratus un auto pasaules nozīmīgākos vēstures notikumus, ko pavadīja zinoša gida stāstījums.

    Pec tam skolēni varēja izkustēties “gudrajā” rotaļu laukumā.

 

 

 

Nacionālā teātra izrāde “Alise Brīnumzemē” 

 

2019. gada 2. novembrī Līvbērzes pamatskolas 1. un 2. klasei,  pateicoties projektam “Skolas soma”,  bija iespēja noskatīties Nacionalā teatra izrādi “Alise Brīnumzemē”. Pirms izrādes ar bērniem klasē atcerejamies pasaku par Alisi, kura nokļuva Aizspogulijā. Noskatījamies videoreportāžas par gaidamo izrādi. Neklatienē iepazināmies ar režisori Ingu Tropu, kostīmu mākslinieci, horeogrāfi un galvenās lomas atveidotāju Lauru Siliņu. Uzklausījam arī citu bērnu viedokļus par šo izrādi.

Lielākā daļa skolēnu Nacionālajā teātrī bija pirmo reizi, tādēļ arī mācījāmies atrast savas sēdvietas izmantojot iegūto biļeti. Tā kā sēdvietas bija 2 balkonā, vārējām tuvplānā apskatīt zales grieztu rotājumus. Arī augstums bērniem izraisīja dažādas emocijas.

Izrāde ļoti mūsdienīga, piepidīta ar mūsdienu tehnoloģijām.

Caur savādajiem sapņu tēliem viens pēc otra pie Alises nāk jautājumi – kas es esmu, kurp eju un kur vēlos nonākt. Alises ceļojumu pa Brīnumzemi režisore veidojusi kā stāstu par sevis iepazīšanu caur simbolisku prāta un sirds daļu.

Pēc izrādes dalījāmies pārdzīvojumos par redzēto un piedzīvoto, kā arī ilustrējam mīļako sižetu no izrādes.

 

Kas patika?

Patika sēdēt balkonā.

Neparastie tēli.

Varēja ieraudzīt pazīstamus aktierus no TV.

Patika dejas un dziesma.

Izmantoti kadri, kas uzņemti ar telefonu.

Kas nepatika?

Brīžiem bija pa garu kāds sižets.

Dažas dziesmas.

Sēdvietas.

Prožektori spīdēja acīs.

Daži tēli bija baismīgi.

Ko iemācījos?

Nedrīkst sarunāties ar nepazīstamajiem.

Kā jāuzvedas teātrī.

Pēc biļetes atrast sēdvietu.

Pašam vienmēr jādomā, nevis jāklausa citi.

Mēs paši varam piepildīt savas vēlmes.

 

 

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja apmeklējums

Līvbērzes pamatskolas 7. un 9. klases skolēni 16.10.2019. apmeklēja Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju.

Izvēlējāmies šo muzeju, jo neviens no skolēniem to nebija apmeklējis, un vairāki no skolēniem apmeklē Mākslas skolu un interesējas par mākslu un dizainu.

Saturiski dizains un māksla ir viena no jomām, kurā skolēni vēl nebija izglītoti programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Pirms pasākuma klases stundā skolēni tika iepazīstināti ar muzeja piedāvājumu un iespējām- muzeja krājumu veido septiņas kolekcijas: tekstilmākslas, keramikas, metālmākslas, ādas mākslas, dekoratīvā koka mākslas, stikla mākslas un dizaina kolekcija. Pirmo reizi bija skatāma vērienīga pazīstamā latviešu modes dizaineru dueta MAREUNROL’S (Mārīte Mastiņa - Pēterkopa un Rolands Pēterkops) izstāde “MAREUNROL’S. Paplašinātā realitāte”.

Pēc muzeja apmeklējuma ar  skolēniem  klases stundā pārrunājām, kas palicis atmiņā, kādi ir spilgtākie iespaidi, kuri no dizaina priekšmetiem izbrīnīja vai iepriecināja. Jāsecina, ka visspilgtāko iespaidu bija atstājusi modes mākslinieku kolekcija. Arī vizuālās mākslas un mājturības stundās skolēniem ir iespēja izteikties par redzēto Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

Mūsu izvēlētajā laikā skolēniem nebija iespējams apmeklēt madarošanas darbnīcu, kurā būtu iespēja praktiski darboties.

 

8. klase devās uz Turaidas muzejrezervātu

Šā gada 25. septembrī, Līvbērzes pamatskolas 8. klase devās uz Turaidas muzejrezervātu, kur, ne tikai apskatīja tikai pāris gadus atvērto Klaušinieku māju, bet arī izspēlēja orientēšanās spēli pa visu muzeju teritoriju. Uzdevumu izpildei bija nepieciešams apmeklēt visus muzejā esošos objektus un ēkas, kā arī, būt vērīgiem un iepazīties ar tur esošo informāciju, jo bija jāaizpilda darba lapas, kurās bija dažādi jautājumi, gan uz faktiem balstīti, gan nedaudz uz atjautību.

Visvairāk skolēniem patika tieši orientēšanās spēle, jo bija iespēja gan pašiem izstaigāt muzeja teritoriju, gan sacensties savā starpā.

 

2018. / 2019. mācību gads

Līvbērzes pamatskolas 5. un 7. klases brauciens uz Rīgas motormuzeju un Rīgas Paula Stradiņa medicīnas muzeju

2018.gada 20. novembrī tika organizēta mācību ekskursija Līvbērzes pamatskolas 5. un 7.klases skolēniem uz Rīgas motormuzeju un Rīgas Paula Stradiņa medicīnas muzeju. Piedalījās  21 5.klases skolēni un 7 7.klases skolēni.

Rīgas motormuzejā bija iespēja apskatīt senos spēkratus un iepazīties ar to vēsturi, kā arī skolēniem tika piedāvāta iespēja veikt Edisona eksperimentu.  Pēc skolēnu aptaujām var spriest, ka Rīgas motormuzeja apmeklējums viņiem patika un viņi labprāt atgrieztos tur vēl kādu reizi, kā arī skolēniem bija interesanti darboties eksperimentā.

Skolēni apmeklēja Rīgas Paula Stradiņa medicīnas muzeju, kur bija iespēja iepazīties ar medicīnas vēsturi, ārsta profesiju. Kā arī skolēni uzzināja, kā var saudzēt savu veselību, izvēloties veselīgu dzīvesveidu. Rīgas Paula Stradiņa medicīnas muzejā skolēniem stāstīja par smēķēšanas ietekmi uz cilvēka organismu, ka arī varēja apskatīt smēķētāja plaušas. Spriežot pēc anketām, Paula Stradiņa medicīnas muzejā skolēniem visvairāk patika iepazīties ar medicīnas vēsturi.

 

“Latvijas skolas somas” projekta Līvbērzes pamatskolas 6. klases Botāniskā dārza un Kara muzeja apmeklējums

Mērķis: dabas ,vēsturiskā mantojuma un kultūrainavas izzināšana

Botāniskajā dārzā tika iepazīti ne tikai Latvijas dižkoki, bet arī tropu, subtropu un tuksnešu koki un augi.

 

Es uzzināju, ka granātābolā ir 612 sēkliņas un biju pārsteigts cik lielas lapas ir banānkokam. (Ņikita)

Uzzināju kāds izskatās indīgais skujkoks īve. (Armands)

Nezināju, ka ir tik daudz indīgu augu. (Gabriels)

Biju pārsteigts, ka koks var izaugt 150. metrus garš. (Kārlis)

Botāniskajā dārzā visvairāk palika skatīt un uzzināt informāciju par tropiem. Pārsteidza fakts, ka kādam kokam ir 10.kg smagi čiekuri vai augļi. (Artūrs)

Patika puķes lapa, kas atgrūž ūdeni. (Emīls)

Interesantas bija vēsturiskās leģendas par Ivanu Bargo un Napoleonu. (Adriana A)

Man ļoti patika klausīties stāstus par augiem. (Annija)

Es nezināju, ka ir tik daudz kaktusu veidu un pat kaktusi ar lapām. (Irita)

Iesaku! Aizbrauciet uz Botānisko dārzu un jūs ieraudzīsiet pat  ļoti retus kokus no dinozauru laikmeta (Sk.Irisa)

 

 

Kara muzejā

Kara muzejā piedalījāmies programmā “Kā kļūt par karavīru”, kur vajadzēja atbildēt uz vēsturiskiem jautājumiem ,kā arī darboties praktiski.

 

Patika piepumpēties ar bruņu cepuri un gāzmasku un vēl patika šaušana .(Aigars)

Patika likt lodes ložu lentē. (Kārlis)

Patika nodarbības vadītājs, jo viņam bija interesanta pieeja. Visinteresantākais uzdevums bija šaušana. (Paula)

Patika stafete. (Viesturs)

Lepojos, ka šaušanā dabūju 10 punktus (Emīls)

Patika , ka izskrējām visu muzeju. (Kitija)

Es nezināju, ka es māku pumpēties un šaut mērķī. Vēl es biju šokā, kad skolotāja Irisa trāpīja desmitniekā! (Evelīna)

Bija jautri ,kad gids dažiem solīja palikšanu pa nakti muzejā (Irita)

Apkopoja audzinātāja: I.Eidaka

 

 

1. - 4. klases apmeklēja Tērvetes dabas parku

21.09.2018. Līvbērzes pamatskolas 1. - 4. klase devās ekskursijā uz Tērveti.

Kopā ar  3. klasi apmeklējām 12. gadsimta Tērvetes koka pili un gida pavadībā apskatījām ekspozīciju par Tērvetes pili un zemgaļu materiālo kultūru - rotas, apģērbus, ieročus, sadzīves priekšmetus un mēbeles.

Pēc tam 16 skolēni no 4. klases darbojās Tērvetes dabas parka Zaļajā klasē, kur iepazina dažādus kokus. Mērīja tos un salīdzināja. Pētīja arī dzīvnieku atstātās pēdas un uzzināja vairāk par Latvijas mežu iemītniekiem. Šīs tēmas sakrita ar dabaszinību programmu, līdz ar to skolēni varēja praktiski dabā izzināt un apskatīt stundās mācīto. Atkārtoja arī mērvienības, kuras tiek mācītas matemātikas stundā.

Pirms šīs ekskursijas klasē ar skolēniem veicām aptauju, ko skolēni zina par Tērveti. Lielākajai daļai skolēnu šī vieta saistījās ar dabas parka gaisa taku, bānīti un Valpurģu nakti. Daži bērni atcerējās arī koka skulptūras, bet bija arī tādi, kas vēl nav bijuši Tērvetē.

Pirms brauciena bērni tika iepazīstināti ar ekskursijas mērķi un mazliet interneta vietnēs apskatījāmies atrodamo informāciju par koka pili.

Pēc ekskursijas izvērtējām redzēto un dzirdēto. Prieks bija, ka skolēni iepazina Tērvetes dabas parku no cita skatu punkta. Ne tikai kā izklaides objektu, bet arī izglītojošu vidi, kas māca ieklausīties, ieskatīties un saudzēt mums apkārt esošo dzīvo radību. Atsauksmes no bērniem lielākoties bija pozitīvas.

 

Piedalīšanās projektā ”Skolas soma”

   Līvbērzes pamatskolas 3. klases skolēni projekta ietvaros devās ekskursijā uz Tērvetes dabas parku. Pasākums notika 2018. gada 21. septembrī.

 Ekskursijā piedalījās 15 skolēni no 3. klases. Viņu vecums 9 gadi.

   Pasākuma mērķis bija iepazīties ar meža ainavu, piedalīties izzinošā nodarbībā par mežu. Saistībā ar Latvijas simtgadi, vēlējāmies izpētīt, kādas pilis būvēja un kā dzīvoja senie zemgaļi, tāpēc apmeklējām ari Tērvetes koka pili.

  Pasākums saistīts ar Latvijas valstiskuma izveidošanās un saglabāšanas liecību jomu  un Latvijas dabas un kultūrainavas jomām, kas saistītas ar latviešu valodas un dabaszinību apgūstamo saturu.

   Pirms pasākuma ar skolēniem pārrunājām par vietu, kuru apmeklēsim. Skolēni zināja, ka kaimiņu novadā atrodas Tērvete, kas slavena ar savu dabas parku un daži no klases tur viesojušies ar vecākiem. Viņi zināja, ka parkā aplūkojamas koka skulptūras , ka parks saistīts ar Sprīdīti. Skolēnus ieinteresēja stāstījums par to, ka tur aplūkojama senā zemgaļu pils.

   Pēc pasākuma ar skolēniem tika veikts izvērtējums. Skolēni izvērtējumā rakstīja ko atcerēsies no pasākuma. Par seno latviešu rotām, Nameja gredzenu, kā to izgatavoja, kā senos laikos cilvēkus sodīja, kā izskatījās senie ieroči, ka vikingi braukuši pie mums tirgoties. Dabas takas zaļajā klasē skolēnu interesi piesaistīja mazie plēsēji, kuri mazie dzīvnieki guļ ziemas miegu visilgāk, kā izskatās koku sēklas, dzirdēja putnu balsis, uzzināja kā dzenis lupina čiekurus.

  Pasākums ir izdevies, jo skolēni ir uzzinājuši daudz jauna par mežu un Latvijas vēsturi. Dabas parka darbinieku un zaļās klases pedagogu darbs bija ļoti kvalitatīvs, viss noritēja bez šķēršļiem.

 

Jelgavas novada Līvbērzes pamatskolas

1. klases apmeklēja Tērvetes dabas parku

21.septembrī  2018. gadā 1.klasē devās savā pirmajā ekskursijā uz Tērvetes dabas parku.

Kopā ar 2. klasi darbojāmies dabas parka Zaļajā klasē. Iepazināmies ar dažādiem kokiem. Pētījām dzīvnieku atstātas pēdas, klausījāmies putnu balsīs.  Par katru dzīvnieku uzzinājām kaut ko interesantu un īpašu.

Skolotāja bija ļoti zinoša un interesanti pastāstīja par mežu un tā iemītniekiem.

Nākošais apskates objekts mums bija ‘’Tauriņu māja’’.  Bērni ar sajūsmu skatījās uz tauriņiem lieliem un maziem, krāšņiem un vienkrāsainiem. Arī augi tur  bija savādāki nekā Tērvetes mežā.

Pirms brauciena bērni tika iepazīstināti ar ekskursijas mērķi un internetā vietnēs apskatījāmies atrodamo informāciju par Tērveti.

Pēc  ekskursijas skolēni izvērtēja redzēto un piedzīvoto.  Zīmēja, rakstīja  un stāstīja par visu, kas viņiem patika.

Atsauksmes bija ļoti pozitīvas.

 

8. klases mācību ekskursija uz Latvijas Dabas muzeju Rīgā

          14.11.2018. 8. klase devās ekskursijā uz Latvijas Dabas muzeju Rīgā.

            Izvēlējāmies Latvijas Dabas muzeju, jo tas bija programmas “Latvijas skolas soma” piedāvājumā , un vairāki skolēni nebija to apmeklējuši, kā arī muzeja darbinieku piedāvātā nodarbība par to, kādus augu un dzīvnieku izstrādājumus ir aizliegts vai ierobežots izvest  no citām valstīm, šķita vērtīga un izzinoša, noderīga skolēnu turpmākajā dzīvē.

            8. klasē mācās 16 skolēni, vecums 14 - 16 gadi.

            Muzeja piedāvātā nodarbība saturiski saistīta ar bioloģijā mācīto par retajām augu un dzīvnieku sugām, ar ģeogrāfiju – par to, kādi reti augi un dzīvnieki atrodami dažādās valstīs.

            Pārrunājot ekskursijas iespējas, skolēni bija ar mieru doties uz Latvijas Dabas muzeju, jo tas šķita interesanti gan tiem, kas tur pabija atkārtoti, gan tiem, kas muzejā bija pirmo reizi, jāpārliecina nebija neviens.

            Klases stundā izvērtējām ekskursiju, atsauksmes bija pozitīvas.

            Muzeja darbiniece, kura vadīja nodarbību, bija ar pieredzi, bija sagatavoti interesanti uzskates materiāli.

 

Līvbērzes pamatskolas 4. klases kino seanss “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”

Programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros, 11. februārī 4. klases 16 skolēni devās uz Multikino, lai skatītos  animācijas filmu “ Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi.” Šī multfilma ir tapusi Nacionālā kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros sadarbībā ar Polijas animācijas studiju “Letko” un ir saņēmusi  Nacionālā kino centra, Polijas filmu institūta un “Radošā Eiropa” programmas MEDIA finansējumu.

Pirms  brauciena klasē iepazināmies arī šīs filmiņas recenziju, jo izrādījās, ka lielākā daļa skolēnu nebija dzirdējuši par multfilmu. Skatījāmies video, kur interviju sniedza režisors un multfilmas ierunātāji, Mēģinājām izskaidrot vietu nosaukumus – kas ir “Maskačka” jeb  Maskavas forštate? Pārrunājām uzvedības noteikumus kinoteātrī.

Prieks, ka bērni  multfilmu varēja skatīties īstā kinoteātrī, jo ne visiem bērniem ir iespēja doties uz Rīgu.

Pēc multfilmas skatīšanās pārrunājām bērnu iespaidus par redzēto, izjusto. Bija bērni, kuriem filmiņa likās par īsu, vai gribēja mazliet spraigāku sižetu. Bērni priecājās par Jēkaba spējām un runājošiem suņiem. Kā arī par to, ka multfilmas beigās viss veiksmīgi atrisinājās.

 

Līvbērzes pamatskolas 3. kl. kopā ar 1., 2., 4. klasi 11.02.2019.
apmeklēja MULTIKINO LATVIA RĪGA PLAZA, skatījās filmu “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”.

Izvēlējāmies šo filmu reklāmas   iespaidā, kā arī vairākums skolēnu nebija apmeklējuši MULTIKINO. No 3. kl. filmu skatījās 13 skolēni, 8, 9 gadu vecumā.

Motivējot skolēnus apmeklēt kīno, pārrunājām  par Latvijas filmām, to veidošanu, kā ar zīmējumiem veido multiplikāciju filmas, kā arī uzvedības noteikumus sabiedriskās vietās.

Skolēni rakstiski izvērtēja sajūtas, multfilmas skatīšanos. Latviešu valodas stundās analizējām veidotos teikumus, pareizrakstību.

No skolēnu anketām:

Secinājumi:

 

Klases audz. v. /Ilona Indrīne/

 

 

11. februārī  1. klase 10  skolēni ‘’Latvijas skolas somas’’ ietvaros
devās uz multikino seansu ‘’Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi’’.

Filma ir tapusi Nacionālā kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros sadarbībā ar Polijas animācijas studiju “Letko” un ir saņēmusi  Nacionālā kino centra, Polijas filmu institūta un “Radošā Eiropa” programmas MEDIA finansējumu.

Pirms brauciena klases stundās runājam par Latvijas animācijas kino. Skatījāmies multfilmas. Daudzi skolēni  nav bijuši Rīgas kinoteātrī.

Pēc filmas noskatīšanās pārrunājām redzēto. Bērni zīmēja, krāsoja  animācijas filmas varoņus. Visiem patika kino seanss.  Plānojām, kādu nākošo filmu varētu noskatīties

 

Līvbērzes pamatskolas 6. klases skolēnu atsauksmes par izrādi „Planēta 85”

Ko tu uzzināji?

Kā tu novērtē izrādi?

 • Izrādes laikā uzzināju, ka padomju laikā bija tukši veikali. (Ļoņa X no 6.kl)

 • Sapratu, ka padomju laikā var stāvēt rindā un neko nenopirkt, jo nav ko nopirkt. (Ņikita)

 • Uzzināju, ka padomju laikā nevarēja brīvi runāt un pieminēt coca colu, macdonaldu, ASV.

 • Man patika kā mūsdienas sajaucās ar pagātni un izrāde bija ļoti izzinoša. (Adriana O)

 • Man vislabāk patika Leonīds Brežņevs jeb Ļoņa, jo viņš bija ļoti smieklīgs. (Armands )

 • Es uzzināju, kas ir stagnācija.(Gabriels)

 • Uzzināju, kas ir Brežnevs un kādi bija aizliegtie vārdi padomju laikā un ka pēc desas bija jāstāv garās rindās.(Evelīna)

 • Daudz jaunas informācijas, piemēram, kas ir dača. (vasarnīca) (Adriana A)

 • Ļoti jauka teātra izrāde un lieku 10 balles! Varētu vēlreiz aizbraukt, jo bija ļoti jautri! (Ļoņa X no 6.kl)

 • Ļoti, ļoti patika izrāde! (Adriana O)

 • Lieku 10 no 10! (Armands)

 • Man patika izrāde, jo tā bija jautra un forša. No visiem tēliem man vislabāk patika Čeburaška. (Ņikita )

 • Izrāde bija lieliska, jautra, ļoti laba, tāpēc lieku 11 no 10.(Gabriels)

 • Izrāde bija ļoti jautra ar smieklīgiem tēliem un teikumiem, tāpēc tā bija uz 10 ballēm. (Artūrs)

 • Izrāde man lika smieties līdz asarām un tā bija ļoti interesanti veidota.(Evelīna)

 • Man tik ļoti patika teātris, ka labprāt neateiktos skatīties atkārtoti! (Adriana A)

 

Dailes teātra izrādes “Planēta 85” apmeklējums

    “LATVIJAS SKOLAS SOMAS” ietvaros Līvbērzes pamatskolas 8.klases skolēni 13.martā apmeklēja Dailes teātra izrādi “Planēta 85”.

    Teātra izrādi izvēlējāmies, lai paplašinātu skolēnu priekšstatu par skatuves mākslu un apmeklētu izglītojošu kultūras pasākumu.

    Dailes teātra izrādi  apmeklēja 8. klases skolēni, izrādes saturs tematiski sasaucas ar literatūrā apgūstamo tēmu, jo literatūrā skolēni mācās par G. Repšes romānu “Alvas kliedziens”, kurš vēsta par bērna, pusaudža dzīvi padomju laikā. Teātra izrādes saturs nostiprināja un papildināja informāciju par cilvēku dzīvi 80. gados.

    Pirms izrādes skolēni tika iepazīstināti ar izrādes saturu.

    Pēc izrādes skolēni ļoti labi novērtēja redzēto izrādi, bija apmierināti ar braucienu. Mācību stundā skolēni rakstiski izvērtēja, ko guvuši no teātra izrādes apmeklējuma. Pamatā tās bija ļoti pozitīvas emocijas, jo teātra izrādē bija daudz jautru un smieklīgu brīžu. Skolēniem patika, ka vēsturiskie notikumi savīti kopā ar mūsdienām.

    Skolēni atzīst, ka par padomju laiku uzzināja to, ka cilvēkiem ir bijusi grūta dzīve, jo nevarēja runāt par daudzām lietām, uz ārzemēm varēja braukt tikai īpašos gadījumos, veikali bija tukši, cilvēkiem nebija ne datoru, ne telefonu.

    Dailes teātra izrāde “Planēta 85” sniedza skolēniem gan izzinošu informāciju, bija muzikāla, vizuāli ļoti krāšņa un iespaidīga, gan arī izklaidēja, jo ar humoru un jokiem aizrāva skatītājus.

 

19.03.2019.

Klases audzinātāja I. Pitkēviča

 

 

Draudzības skola

5. aprīlī Līvbērzes pamatskolas 3. klases skolēni apmeklēja  leļļu teātra ”TIMS” muzikālu izrādi “Draudzības skola”. Izrāde notika Līvbērzes kultūras namā.

Izrāde ir balstīta uz latviešu tautas pasaku ,kā kaķis sunim nozaga brīvības grāmatu.  Ar šo pasaku skolēni bija pazīstami no 2. klases. Skolēniem izrāde ļoti patika, un viņi to skatījās ar aizrautību, uzmanīgi ieklausoties tekstā. Izrāde saistīja ar labu humoru, viegli saprotamu sižetu, labu tēlojumu.

Pēc izrādes klasē notika saruna par draudzību. Bērni saprot un ar piemēriem prot paskaidrot, cik draudzība ir viegli pazaudējama. Skolēniem visvairāk patika sunītis, jo viņš bija vienkāršs un uzticīgs. Bērniem patika arī pele, jo tā darīja blēņas un taisīja jokus.

Izrāde tematiski saistīta ar apgūstamājām tēmām latviešu valodā, sociālajās zinībās un klases audzināšanā.

 

3.klases audzinātāja Vita Kursīte.

 

Līvbērzes pamatskolas 2. klases kino seanss ''Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi''

    Programmas ''Latvijas skolas soma'' ietvaros 11.02.2019. Līvbērzes pamatskolas 2.klases skolēni kopā ar pārējiem sākumskolas skolēniem devās apmeklēt Rīgas multikino. Izvēlējāmies skatīties kino, jo tā bija jauna multfilma, kas tapusi programmas ''Latvijas simtgades filmas'' ietvaros. No 2.klases uz kino devās 14 skolēni, skolēnu vecums 8 gadi. Šo kino izvēlējāmies tāpec, ka lielākā daļa skolēni nebija bijuši kinoteātrī. Pēc kino apmeklēšanas aptaujāju skolēnus, kā viņi domā, kāda būs filmas notikumu virzība, jo nosaukums un filmas recenzija daudz ko izsaka. Skolēni zīmēja un stāstīja, ko gribētu redzēt. Pēc kino apmeklējuma izrunājām, vai tas ko skolēni cerēja no filmas ir sagaidīts. Lielākajai daļai skolēnu patika filma. Tas bija kā interesants piedzīvojums Jēkaba pasaulē. Katrs no skolēniem pēc filmas apmeklēšanas varēja pastāstīt par filmā redzēto un dalīties iespaidos. Kopumā pasākums bija izdevies. 

 

Klases audzinātāja Baiba Kokle

 

 Uz Līgatnes pilsētu

Līvbērzes pamatskolas 5. klases skolēni 2019. gada 27. marta devas macību braucienā uz Līgatnes pilsētu. Braucienā piedalījās 21 skolēns. Skolēniem bija iespēja iepazīsties ar seno Latvijas pilsētu, tās vēsturi. Bija piedāvata iespēja pastaigāties pa papīrfabikas strādnieku ciematu, izstaigāt Līgatnes takas, apskatīt alas. Gides pavadībā skolēniem tika parādītas vietas, kur savulaik tika filmēta filma „Sprīdītis”, kuru skolēni pirms brauciena skatījās literatūras stundās. Strādnieku ciematā skolēni varēja apmeklet senas strādnieku mājas, redzēt, ka dzīvoja cilvēki senajos laikos. Ka arī uz vietas varējam aplūkot dokumentālo kino par dzīvi toreiz strādnieku ciematā.

    Pēc pārgājiena skoleni devās uz Amatu darbnīcu, kura atrodas Līgatnes vecajā skolā. Skolēniem tika piedāvāta papīra liešanas darbnīca, kas bija ļoti aizrautīga darbošanās. Pēc darbnīcas viesmīlīgas Līgatnes tūrisma centrs skelēnu darbiņus atsūtīja uz Līvbērzes pamatskolu.

    Izvēlējamies braukt uz Līgatnes pilsētu, jo tai ir interesanta un Latvijai nozīmīga vēsture un vairākums skolēnu vēlējās tur aizbraukt.

Brauciena diena bija emociju un jauno zināšanu pilna, tāpēc nākamajā klases stundā skolēniem tika uzdots radošs darbs – uzzīmēt spilgtākas atmiņas no brauciena uz Līgatni un/vai uzrakstīt īstu aprastu, vai dzejoli.

 

           Uz Latvijas nacionālo Botānisko dārzu Salaspilī un uz Ogres Zilajiem kalniem

Līvbērzes pamtskolas 8 skolēni no 9. klases 2019. gada 21.martā devās mācību braucienā uz Latvijas nacionālo Botānisko dārzu Salaspilī un uz Ogres Zilajiem kalniem.

            Botaniskajā dārzā tika piedāvāta ekskursija oranžerijā gides pavadība. tika pastāstīts par daudzveidīgiem augiem, to īpašībām. Skoleniem tika uzdoti aizrautīgi jautājumi un viņi ieguva daudz jaunas zināšanas, ka arī atkārtoja jau ieprieks mācīto par botāniku.

            Pēc gides ekskursijas un stāstījuma skolēniem tika uzdots uzdevums, kur viņiem vajadzēja meklēt orznžērijā noteiktus augus, ka arī aprakstīt tos. Skoleni darbojas ar lielu interesi. Pēc darbnīcas Salaspils botāniskais dārzs skolēniem par labu darbu izsniedza magnetiņus.

            Pēc Salaspils 9.klases skolēni devās uz blakuspilsētu Ogri, kur devāmies pstaigā pa Ogrez Zilajiem klaniem.

Nākamjā klases stundā skolēni diskutēja par mācību iespējam un karjeras veidošanu botānikas jomā.